top of page

Radykalne Wybaczanie, czym jest technika i kiedy warto z niej skorzystać.

Kiedy myślimy, że ktoś nas skrzywdził w przeszłości, budujemy mechanizmy obronne, aby uchronić się przed zranieniem w przyszłości. Zatem nasz strach z przeszłości powoduje strach w przyszłości, a przeszłość i przyszłość stają się jednym. Nie możemy kochać, kiedy czujemy strach.... Kiedy uwolnimy się od demonów przeszłości i przebaczymy wszystkim, doświadczymy całkowitej miłości i jedności ze wszystkimi.

- Gerald G. Jampolsky
Obecnie takie tematy jak duchowość, szeroko rozumiany rozwój osobisty, praca ze świadomością zyskują coraz większą popularność. Ludzie coraz częściej zwracają się ku sobie, ku własnemu sercu i ku pracy nad własnym JA. Radykalne Wybaczanie jest według mnie pierwszym krokiem w stronę osiągnięcia wyższych wibracji i kreowania wymarzonej przyszłości. Nie uzyskamy satysfakcjonujących efektów z pracy nad sobą, jeżeli nie rozliczymy się z przeszłością i ze wszystkim osobami, które nas

kiedykolwiek skrzywdziły. Aby ruszyć dalej i móc w pełni czerpać moc z medytacji, wizualizacji i afirmacji musimy pozbyć się świadomości ofiary, musimy wyjść ze świata ofiar oraz zrozumieć i zaakceptować naszą przeszłość.


Nazywam się Joanna i od ponad trzech lat jestem certyfikowanym trenerem Radykalnego Wybaczania oraz prowadzącą grę Satori. Pracuję z klientami na sesjach indywidualnych oraz organizuję grę w kameralnym gronie, nieprzekraczającym pięciu osób. Jestem również absolwentką

Studiów Dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, w czasie których zaczęłam poznawać tajniki filozofii Wschodu i w konsekwencji na kilka lat przeniosłam się do Chin by pogłębiać swoją wiedzę i kompetencje w tej dziedzinie. Pracuję z ludźmi pochodzącymi z różnych krajów i kultur.


Wierzę, że klient nie trafia do mnie przypadkowo, a historia każdej osoby oraz proces jaki razem przechodzimy wnosi również dużo do mojego życia.


Radykalne Wybaczanie to technika, która pozwala nam szybko uporządkować swoje życie, pozbyć się starych ran, które trzymają nas w przeszłości, wybaczyć sobie, że skrzywdziliśmy innych i naszym oprawcom, że skrzywdzili nas.

Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się żalu, złości, uzdrowić swoje relacje z ludźmi i samym sobą. Metodę tę szczególnie polecam osobom, które mają problemy w relacjach międzyludzkich, czują się pokrzywdzone, niedoceniane, lekceważone lub wykorzystywane.


Pracując z Radykalnym Wybaczaniem, możemy uzdrowić przeszłość i uwolnić się z błędnego koła powtarzających się w naszym życiu wzorców oraz błędów.

Główna różnica pomiędzy Radykalnym Wybaczaniem a tradycyjnym procesem przebaczania zawiera się w podejściu do traumatycznych przeżyć lub relacji. Tradycyjne przebaczenie często wiąże się z wieloletnią pracą z psychologiem lub psychoterapeutą. W takiej sytuacji przychodzący na terapię Klient zazwyczaj pojawia się na niej jako ofiara pewnych wydarzeń z przeszłości, ktoś komu przydarzyło się coś złego, i cały proces przebaczania wychodzi od takiej jego osobistej identyfikacji.

Metoda Tippinga zmienia życie człowieka, ponieważ pomaga mu w inny sposób spojrzeć na to, co się wydarzyło lub czego doświadcza on w danej chwili. Pozwala mu to uwolnić się od poczucia winy i spojrzeć na przeszłość z zupełnie innej perspektywy.


Większość ludzi wierzy, że przebaczenie jest aktem dobrej woli skierowanym przeciwko naszemu oprawcy, a nie nam samym. Uważamy, że przebaczając – okazujemy słabość. Wydaje nam się, że nie przebaczając, mamy kontrolę nad osobą, która nas rani i że możemy ją ukarać.

Jednak przebaczanie nie jest czymś, co robimy dla innych, ale dla siebie. Przebaczenie pozwala nam zakończyć nasze wewnętrzne walki, które toczymy od wielu lat, aby pozbyć się złości, nienawiści i bólu. Pozwala nam się uzdrowić, dając nam spokój ducha, poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

Jeżeli jesteś zainteresowana pracą ze mną zapraszam do kontaktu:


Moje dane możesz znaleźć w oficjalnej bazie certyfikowanych trenerów na stronie Instytutu Metody Tippinga: https://metoda-tippinga.pl/web/instruktorzy-satori/ https://metoda-tippinga.pl/web/trenerzy/


54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page