top of page

So., 04. Dez.

|

Atelier Albe Kant

Artystyczny Jarmark Świąteczny

W poszukiwaniu świętego spokoju, zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark w atelier ALBE KANT. W otoczeniu sztuki i rękodzieła, tworzonej przez polskie artystki, możesz odnaleźć spokój, radość i unikatowe prezenty dla najbliższych.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Artystyczny Jarmark Świąteczny
Artystyczny Jarmark Świąteczny

Czas i lokalizacja

04. Dez. 2022, 14:00 – 19:00

Atelier Albe Kant, Arealstrasse 5, 6020 Emmen, Szwajcaria

Goście

O wydarzeniu

                                                      Zapach farby, gliny, naturalnych świec i grzanego wina.

                                                       9 stanowisk polskich artystek i rękodzielniczek.

                                                               Zajęcia plastyczne dla dzieci.

Zapraszamy gorąco 04.12.2022, do przestrzni w której na codzień tworzy, polska malarka Monika Jurkiewicz, pod pseudonimem ALBE KANT.

Drzwi atlerie tego dnia będą otwarte nie tylko dla gości, ale również dla innych polskich artystek i rękodzielniczek.

Czeka na nas 9 różnych stoisk w których do kupienia i podziwiania będą:

OBRAZY, SZKICE, RYSUNKI:

  • MONIKA JURKIEWICZ (Albe Kant)
  • DARIA ALYOSKINA
  • ALICJA SCHWANGLER
  • MARIANNA KATHRINER

RĘKODZIEŁO:

  • OLGA DYRDA (In.blum)
  • JULIA SLODOWICZ-RICHTER (Milan atalier)
  • KAMILA RACHWALD (EulaliaKika)
  • IRENA GÓRNA (Atelier Irena)

BIŻUTERIA:

  • MARIA CAJOCHEN 

Ponadto od godziny 15:00-18:00 Klubik Orzełki będzie prowadził zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Wydarzenie ABSOLUTNIE dla każdego! 

Bez względu na wiek, pochodzenie czy preferencje artystyczne.

ATMOSFERA ŚWIĄT, RADOŚCI I WEWNĘTRZEGO SPOKOJU - WYRAŻONA W SZTUCE I ROZMOWIE, PRAWDZIWY mARkT! 

"4 grudnia będzie także czekała na Państwa wyjątkowa choinka, choinka, którą ubierzemy  razem przy pomocy narzędzi jakimi zazwyczaj posługuję się pracując w moim atelier.

Zapraszam Dużych i Małych do odnalezienia swojej zapomnianej (być może) kreatywności i śmiałości w tworzeniu naszego pierwszego wspólnego dzieła! Jeżeli ktoś ma swoją ulubioną kredkę, ona także jest mile widziana. Do narysowania.... 😉"

Monika Jurkiewicz 

O ARTYSTKACH:

Nazywam się Monika Jurkiewicz, jestem malarką i projektantką grafiki  wydawniczej, z wielką radością informuję, żę niebawem będę gościć w  mojej pracowni kilka interesujących osób.  Atelier posłuży jako  przestrzeń wystawiennicza i będzie miejscem spotkania z Państwem.

Na " SEELENFRIEDENMARKT" zaprezentuję małe prace malarskie, rysunkowe oraz kolaże-

to  takie wielofunkcyjne drobiazgi przydatne w czasie świąt wszelkich,  szczególnie wtedy, kiedy chciałoby się powiedzieć komuś, ze się go kocha  , a nie można znaleźć odpowiednich słów...

www.albekant.com

Nazywam  sie Maja Kathriner. Odkrywanie i uwiecznianie świata za pomocą kreski, farb i  pędzla od zawsze było moim ukochanym zajęciem, dającym energię i zarazem  uspakajającym. W życiu codziennym i w podróży.   Tak  też odnalazłam moją ścieżkę do arteterapii. Podczas gościnnego pobytu w  Gwatemali w domu dziecka miałam możliwość poczuć magię pracy twórczej z  dziećmi. Zobaczyłam jak moja pasja inspiruje innych, jak malowanie,  rysowanie i towarzyszenie innym w procesie twórczym ma ogromną moc. Ot  tego momentu poczułam, że to jest moja droga i ruszyłam w tę piękną  podróż.  Na  świątecznym jarmarku będziecie mogli kupić moje obrazy i szkice z  różnych pięknych miejsc, a także porozmawiać ze mną o malterapii. Do  zobaczenia!

Nazywam się Daria Alyoshkina. Tworzę wielkoformatowe wycinanki, zajmuję się również rzeźbą, ceramiką i grafiką.

Osobliwością  moich prac jest symetria, technika odwołuje się do dziecięcej zabawy,  kiedy w złożonej wielokrotnie kartce  papieru wycinaliśmy wzory i  figury. Kartka po rozłożeniu stawała się jedynym w swoim rodzaju,  unikatowym płatkiem śniegu czy filigranową koronką.

Myślę, że   w  swoim  dorobku artystycznym mam już setki metrów kwadratowych  obrazów,-) Wszystkie wzory są niepowtarzalne, ponieważ powstają na  podstawie żywego, improwizowanego rysunku szkicowego. Skłaniam się do  eksperymentów z nowoczesnymi materiałami, które pozwalają

formować  z płócien dekoracyjnych  instalacje, scenografię teatralną, umożliwiają  też aranżowanie sobą przestrzeni publicznej. Sekretem techniki jest   koronkowa finezja, która  imponuje skalą, grą cieni w szczelinach przy  różnym oświetleniu. Energia, którą emanują ręcznie wycięte prace jest  niepowtarzalna siłą swojej efemeryczności. Motywy

wycinanek sięgają  głębokich korzeni tradycyjnej estetyki, wszystkie otrzymują współczesną autorską interpretację.

Alicja Schwengler - Ślad narzędzia, które tworzy każdy punkt i linię, jest zapisem krótkich chwil

i ulotnych momentów. Te ułamki czasu bywają bardzo zróżnicowane: intensywne, burzliwe i pospieszne, ale też rozmyte i niedookreślone. Każdy z nich jest niesamowicie ważny, aby stać się częścią dnia, tygodnia… a więc w zasadzie całej kompozycji i mojego świata.

Zapraszam do podróży po nim, do wspólnej rozmowy i spędzenia czasu oraz zapoznania się z moją twórczością.

Nazywam się Maria Cajochen. Ukończyłam archeologięna Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i nigdy nie sądziłam, że historia bursztynu, którą takskutecznie nam wpajano, będzie moim matriałem do tworzenia biżuterii.

Wszystko zaczęło się 25 lat temu na spotkaniuhistorycznym w Augusta Raurica. Wówczas powstałpomysł nauki sztuki złotniczej. Praca twórcza w srebrzejest wyzwaniem ale również fascynacją. Tworzeniepierścionka, bransoletki lub naszyjnika są drogąposzukiwań, eksperymentów i nadzieji.

Zapraszam Państwa w dniu 4 grudnia na wspólnąbiżuteryjną przygodę. Obok bursztynu zobaczą Państwosrebną bizuterię z perłami a także starą koreańską technikę pozłacania Keum boo.

Nazywam się Olga Dyrda i tworzę IN BLUM - pracownie artystyczną  gdzie realizuje się tworząc rzeczy do wystroju wnętrz. Robię dekoracje z  suchych kwiatów: kopułki i wianki, naczynia z masy akrylowej, plakaty  oraz świece sojowe. Wyznaje zasadę że wnętrze ma być nie tylko użyteczne  ale tez piękne i pragnę to realizować poprzez przedmioty które u mnie  powstają.

Nazywam się Kamila Rachwald vel Eulalia Kika. Swoją kreatywność wyrażam poprzez pracę graficzną w Wiosce Kobiet oraz tworząc okazjonalnie rękodzieło. Lubię plątać sznurki (technika makramy), ale też bawić się gliną, malować czy komponować naturalne sole do kąpieli. Bliskie jest mi tworzenie w duchu zero waste oraz, w miarę możliwości, z użyciem materiałów pochodzenia naturalnego.

Na mARkT przygotowuję nasze Wioskowe stoisko, gdzie będzie można znaleźć różnorodne upominki i ozdoby wykonane przeze mnie ręcznie i z miłością.

Nazywam się Irena Górna i od dziecka moją największą pasją jest szycie. Moją  miłość do tworzenia przekułam w zawód i od kilku lat spełniam się w moim  Atelier Irena. Na mARkT zaprezentuję Wam moją świąteczną kolekcję. W jednej części będą  ręcznie szyte dekoracje do domu i na choinkę oraz pomysły na prezenty z  serii zero waste. A w drugiej części znajdą się wytwory mojej nowej  pasji jaką jest praca z drewnem. Mam nadzieję, że dzięki moim pracom  poczujecie wspaniały klimat Świąt.

O ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH DLA DZIECI: 

Dzieci zapraszamy do wspólnego świątecznego stołu, gdzie wraz z Klubikiem Orzełki, stworzymy piękne dekoracje świąteczne, zastanowimy się jakie emocje wywołują w nas myśli o nadchodzących świętach oraz zerkniemy na polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Stoisko będzie czynne od 15:00 do 18:00. Oferta skierowana głównie dla dzieci w wieku 4 – 8 lat, ale i starsze i młodsze* dzieci też znajda coś dla siebie. 

Za zajęcia obowiązuje opłata według uznania „Kollekte” do skarbonki Orzełka lub przez TWINT!

ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW OSOBY CHCĄCE WZIĄĆ UDZIAŁ W MARKCIE - KLIKAJĄĆ RSVP.

Osoby zapisane na wydarzenie na tydzień przed mARkTem otrzymają mailowo wskazówki dojazdu, informację o parkingu oraz więcej szczegółów o wydarzeniu.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page