top of page

So., 03. Dez.

|

Emmen

Artystyczny Jarmark Świąteczny

W poszukiwaniu świętego spokoju, zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark w atelier ALBE KANT. W otoczeniu sztuki i rękodzieła, tworzonej przez polskie artystki, możesz odnaleźć spokój, radość i unikatowe prezenty dla najbliższych.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Artystyczny Jarmark Świąteczny
Artystyczny Jarmark Świąteczny

Czas i lokalizacja

03. Dez. 2023, 15:30 – 18:30

Emmen, Arealstrasse 5, 6020 Emmen, Szwajcaria

Goście

O wydarzeniu

                                                                    Zapach farby, gliny, naturalnych świec i grzanego wina.

                                                                            10 stanowisk polskich artystek i rękodzielniczek

.

                                                                                        Zajęcia plastyczne dla dzieci.

Zapraszamy gorąco 03.12.2023, do przestrzeni w której na codzień  tworzy, polska malarka Monika Jurkiewicz, pod pseudonimem artystycznym ALBE KANT.

Drzwi atlerie tego dnia będą otwarte nie tylko dla gości, ale również dla innych polskich artystek i rękodzielniczek.

Czeka na nas 10 różnych stoisk w których do kupienia i podziwiania będą:

OBRAZY, SZKICE, RYSUNKI, PLAKATY:

 • MONIKA JURKIEWICZ (Albe Kant)
 • ALICJA SCHWENGLER
 • MARIANNA KATHRINER

RĘKODZIEŁO:

 • OLGA DYRDA (In.blum)
 • BOGUSIA WÓJCIK (wingedgallery)
 • KATARZYNA KULIGOWSKA (Studio K.)
 • KAROLINA MORAWSKA (swiss cowz)
 • KATARZYNA NAGÓRNY (KaskaNa)

KOLEKCJA UBRAŃ:

 • MONIKA JURKIEWICZ (Albe Kant)
 • IRENA GÓRNA & ALICJA SCHWENGLER (Atelier Irena)

BIŻUTERIA:

 • MARIA CAJOCHEN

FOTOGRAFIA I VOUCHERY NA SESJE:

 • MARIA NOWROT

Ponadto od godziny 15:30-18:00 Klub Malucha w Szwajcarii będzie prowadził zajęcia plastyczne dla dzieci.

Wydarzenie ABSOLUTNIE dla każdego!

Bez względu na wiek, pochodzenie czy preferencje artystyczne.

ATMOSFERA ŚWIĄT, RADOŚCI I WEWNĘTRZEGO SPOKOJU - WYRAŻONA W SZTUCE I ROZMOWIE, PRAWDZIWY mARkT!

O ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH DLA DZIECI:

Dzieci zapraszamy do wspólnego świątecznego stołu, gdzie wraz z  Sandrą Lewandowską i Sylwią Szydłowską z Klubu Malucha, stworzymy piękne dekoracje świąteczne. 

Stoisko będzie czynne od 15:30 do 18:30. 

Oferta skierowana głównie  dla dzieci w wieku 4 – 8 lat, ale i starsze i młodsze* dzieci też znajda  coś dla siebie.

Za zajęcia obowiązuje opłata według uznania „Kollekte” do skarbonki lub przez TWINT!

O ARTYSTKACH:

Nazywam się Monika Jurkiewicz, jestem malarką i  projektantką grafiki  wydawniczej, z wielką radością informuję, żę  niebawem będę gościć w  mojej pracowni kilka interesujących osób.   Atelier posłuży jako  przestrzeń wystawiennicza i będzie miejscem  spotkania z Państwem.

Na " SEELENFRIEDENMARKT" zaprezentuję małe prace malarskie, rysunkowe, plakaty  oraz kolaże- to  takie wielofunkcyjne drobiazgi przydatne w czasie świąt  wszelkich,  szczególnie wtedy, kiedy chciałoby się powiedzieć komuś, ze  się go kocha  , a nie można znaleźć odpowiednich słów...

Nazywam  sie Maja Kathriner. Odkrywanie i  uwiecznianie świata za pomocą kreski, farb i  pędzla od zawsze było moim  ukochanym zajęciem, dającym energię i zarazem  uspakajającym. W życiu  codziennym i w podróży.   Tak  też odnalazłam moją ścieżkę do  arteterapii. Podczas gościnnego pobytu w  Gwatemali w domu dziecka  miałam możliwość poczuć magię pracy twórczej z  dziećmi. Zobaczyłam jak  moja pasja inspiruje innych, jak malowanie,  rysowanie i towarzyszenie  innym w procesie twórczym ma ogromną moc. Ot  tego momentu poczułam, że  to jest moja droga i ruszyłam w tę piękną  podróż.  Na  świątecznym  jarmarku będziecie mogli kupić moje obrazy i szkice z  różnych pięknych  miejsc, a także porozmawiać ze mną o malterapii. Do  zobaczenia!

Alicja Schwengler - Ślad narzędzia, które tworzy każdy punkt i linię, jest zapisem krótkich chwil

i ulotnych momentów. Te ułamki czasu bywają bardzo zróżnicowane:  intensywne, burzliwe i pospieszne, ale też rozmyte i niedookreślone.  Każdy z nich jest niesamowicie ważny, aby stać się częścią dnia,  tygodnia… a więc w zasadzie całej kompozycji i mojego świata.

Zapraszam do podróży po nim, do wspólnej rozmowy i spędzenia czasu oraz zapoznania się z moją twórczością.

Nazywam się Olga Dyrda i tworzę IN BLUM - pracownie  artystyczną  gdzie realizuje się tworząc rzeczy do wystroju wnętrz.  Robię dekoracje z  suchych kwiatów: kopułki i wianki, naczynia z masy  akrylowej, plakaty  oraz świece sojowe. Wyznaje zasadę że wnętrze ma być  nie tylko użyteczne  ale tez piękne i pragnę to realizować poprzez  przedmioty które u mnie  powstają.

Hej tu Kasia jestem studentką dietetyki holistycznej.  Interesuje mnie  szeroko pojęte zdrowie, ziołolecznictwo i eksperymenty kulinarne z  użyciem dzikich roślin. Moją drugą pasją jest tkanie. Robię to od  ponad pięciu lat. Wszystkie moje tekstylia są wykonane z wysokiej  jakości wełny (meriono, alpaka, mohair), którą zamawiam od małych  rodzinnych firm. Miałam przyjemność współpracować z kilkoma butikami ale  też bardzo sobie cenię bezpośredni kontakt z klientem.

Halo tu Bogusia. Mnie już znacie. Zajmuję się uzdrawiającą hipnozą regresyjną i bioenergoteriapiąHalo Wiosko tu Bogusia. Mnie już znacie. Zajmuję się uzdrawiającą hipnozą regresyjną i bioenergoteriapią (www.therayofsun.com ).  Jednak moją  pierwszą pasją zawsze było rękodzieło. Przez ostatnie  kilka lat jest to tkanie.  Wykorzystuję kolory i teksturę włóczek oraz  wełny do tworzenia geometrycznych i abstrakcyjnych tkanych obrazów..  

Nazywam się Irena Górna i od dziecka moją największą  pasją jest szycie. Moją  miłość do tworzenia przekułam w zawód i od  kilku lat spełniam się w moim  Atelier Irena. Na mARkT zaprezentuję Wam  moją świąteczną kolekcję. W jednej części będą  ręcznie szyte dekoracje  do domu i na choinkę oraz pomysły na prezenty z  serii zero waste. A w  drugiej części znajdą się wytwory mojej nowej  pasji jaką jest praca z  drewnem. Mam nadzieję, że dzięki moim pracom  poczujecie wspaniały  klimat Świąt.

Nazywam się Maria Cajochen. Ukończyłam archeologięna  Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i nigdy nie sądziłam, że  historia bursztynu, którą takskutecznie nam wpajano, będzie moim  matriałem do tworzenia biżuterii.

Wszystko zaczęło się 25 lat temu na spotkaniuhistorycznym w Augusta  Raurica. Wówczas powstałpomysł nauki sztuki złotniczej. Praca twórcza w  srebrzejest wyzwaniem ale również fascynacją. Tworzeniepierścionka,  bransoletki lub naszyjnika są drogąposzukiwań, eksperymentów i nadzieji.

Zapraszam Państwa w dniu 4 grudnia na wspólnąbiżuteryjną przygodę.  Obok bursztynu zobaczą Państwosrebną bizuterię z perłami a także starą  koreańską technikę pozłacania Keum boo.

Nazywam się Karolina, z wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolym i wczesnoszkolnym. Od  wielu lat pracowałam z najmłodszymi. Od kiedy zostałam mamą, jestem z  nimi w domu i jest to dla mnie cudowny czas. Jestem osoba kreatywną i  czegoś mi brakowało- to właśnie z tego powodu postała moja mała firma  SwissCowz. Tworze ubrania, torebki bombki, ozdoby i wiele więcej na ….. drutach i szydełku.  To  moja ogromna pasja i uwielbiam tworzyć coś nietuzinkowego i  indywidualnego. Wszystko wykonuję z pasją, zaangażowaniem i dokładnością .  

Nazywam się Marysia Nowrot, z wykształcenia jestem muzykolożką, z zawodu dziennikarką muzyczną i redaktorką naczelną Portalu Presto, z pasji i od kliku lat również zawodowo — fotografką. Najbardziej lubię robić romantyczne sesje na łonie przyrody, ale zajmuję się też fotografią ślubną oraz robię reportaże z eventów. Podczas mARkTu będzie można zakupić vouchery na sesje zdjęciowe. 

ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW OSOBY CHCĄCE WZIĄĆ UDZIAŁ W MARKCIE - KLIKAJĄĆ RSVP.

Osoby zapisane na wydarzenie na tydzień przed mARkTem otrzymają  mailowo wskazówki dojazdu, informację o parkingu oraz więcej szczegółów o  wydarzeniu.

Bilety

 • Artystyczny Jarmark Świąteczny

  CHF 0.00
  Sprzedaż zakończona

Suma

CHF 0.00

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page