top of page

Mi., 21. Juni

|

Zürich

Cuda Wianki

Pozwól się zabrać w świat starosłowiańskich wierzeń i rytuałów, zapleć z nami wianek i oddaj się magii przesilenia letniego.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Cuda Wianki
Cuda Wianki

Czas i lokalizacja

21. Juni 2023, 19:00 – 21:00 MESZ

Zürich, Wipkingerpark, 8037 Zürich, Szwajcaria

Goście

O wydarzeniu

Kamila Rachwald wspólnie z Daną Samperio, Sandrą Lewandowską i kolektywem Dziewuchy Szwajcaria zaprasza Cię sedecznie na niezapomniany wieczór pełen magii i tradycji, okraszony opowieściami o starosłowiańskich zwyczajach. Noc Kupały/Litha/Sobótka to coroczne święto z okazji Przesilenia Letniego, które celebrujemy w duchu naszych przodków, umacniając więzi z naszą kulturą i historią.

Podczas tego wydarzenia będzie okazja doświadczyć rytualnego palenia ognia, który od wieków symbolizuje odrodzenie i oczyszczenie. Przeniesiemy się w świat magicznych płomieni i wody gdzie będziesz mogła/mógł poczuć energię i siłę przemiany.

Nieodłącznym elementem Nocy Kupały jest również plecenie wianków. Stworzysz własny wianek z naturalnych roślin, a następnie ozdobisz go w taki sposób, jaki najlepiej oddaje Twoją osobowość i intencje. Po stworzeniu wianków przejdziemy do magicznego momentu puszczenia ich na wodę. W tradycji starosłowiańskiej wianki są symbolami życia i nadziei. Widok  wianków unoszących się na powierzchni wody daje poczucie jedności z naturą i wspólnotą.

W trakcie wieczoru będzie również okazja wysłuchać opowieści o starosłowiańskich zwyczajach i tradycjach, a być może podzielisz się z nami swoją wiedzą i przeżyciami.

Cuda Wianki to nie tylko wyjątkowe doświadczenie, ale także okazja do nawiązania nowych znajomości oraz rozmów. Podczas wieczoru będziesz mógła/mógł spotkać ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania i pasję do historii i tradycji. 

Podczas całego wydarzenia będzie nam towarzyszyć fotografka Maria Nowrot (Maria Nowrot Photography), która już po raz drugi zadba o pamiatkę w postaci pięknych zdjęć z tegorocznej edycji Cuda Wianków.

Zapraszamy Cię do bycia częścią tego magicznego wieczoru. Przygotuj się na odkrycie piękna starosłowiańskiej tradycji, na rozmowy pełne ciekawych historii i na zanurzenie się w atmosferę, która od wieków przyciąga i inspiruje.

W imię tradycji zachęcamy Cię do ubrania się na biało i przyniesienia naręcza kwiatów polnych, które spotkasz tego dnia na swojej drodze.

Przewidujemy drobny poczęstunek dla przybyłych na Cuda Wianki gości, nie mniej strawę i napitek możesz przynieść własny jak również kocyk piknikowy.

Szczegóły:

  • Data >>> 21 czerwca 2023 | środa
  • Czas >>> od 19:00 do 21:00
  • Miejsce >>>Wipkingerpark, 8037 Zurych
  • Cena >>> wstęp wolny (będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dziękczynnej na rzecz organizatorek do Sobótkowej Skarbony)
  • Dla kogo? >>> dla wszystkich (małych i dużych) zainteresowanych starosłowiańskimi zwyczajami
  • Zapisy >>> poprzez formularz RSVP daj nam znać że będziesz z nami tego wieczoru!

Do zobaczenia!

Organizatorzy spotkania: Kamila Rachwald, Dana Samperio, Sandra Lewandowska, Maria Nowrot & DziewuCHy Szwajcaria

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page