top of page

So., 23. Juni

|

Zürich

Reset z Jogą cz. 2, czyli Warsztaty Pełne Dobrej Energii

Zanurz się w świecie jogi i odkryj metody, które dodadzą Ci energii i witalności na każdy dzień lata.

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Reset z Jogą cz. 2, czyli Warsztaty Pełne Dobrej Energii
Reset z Jogą cz. 2, czyli Warsztaty Pełne Dobrej Energii

Czas i lokalizacja

23. Juni 2024, 10:30 – 13:30

Zürich, Eichstrasse 23, 8045 Zürich, Szwajcaria

Goście

O wydarzeniu

Podczas tego warsztatu będziemy eksplorować pozycje i techniki jogi, które skutecznie zwiększają i regulują poziom energii, poprawiają nastrój oraz przygotowują ciało i umysł na intensywny sezon letni. Praktyki te nie tylko pobudzą Twoją wewnętrzną siłę, ale także pomogą w utrzymaniu równowagi i harmonii w codziennym życiu.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) lato to czas największej aktywności. To właśnie wtedy śpimy najmniej i jesteśmy najbardziej aktywni. Zgodnie z TCM lato jest związane z żywiołem Ognia oraz organami serca i jelita cienkiego. Serce jest uważane za "króla" organów ze względu na kluczową rolę, jaką odgrywa w kontroli krążenia i dystrybucji krwi. Mówi się również, że serce jest domem naszej duszy, odgrywając integralną rolę w naszym świecie emocjonalnym i duchowym.

Podczas naszych warsztatów będziemy zagłębiać się w techniki klasycznej Hatha Jogi oraz bardziej współczesnej Yin Jogi, związanej właśnie z Tradycyjną Medycyną Chińską. Dzięki pozycjom otwierającym klatkę piersiową, wzmocnimy nasze mięśnie posturalne, rozluźnimy napięte barki i przygotujemy się do sekwencji pozycji odwróconych.

Dokładnie omówimy wszelkie korzyści i przeciwwskazania do pozycji odwróconych oraz spróbujemy różnych ich wariantów (w wersji spokojnej Yin, a dla chętnych również w wersji dynamicznej Yang). Warsztaty będą dostosowane do każdego poziomu zaawansowania, więc nie musisz stać na głowie czy rękach, ale możesz spróbować!

Podczas tego warsztatu pojawią się również elementy pracy w parach. Dzięki temu będziemy mogli eksplorować ruch w nowej odsłonie. Jest to idealna okazja, aby zaprosić na warsztat przyjaciółkę lub partnera/partnerkę.

Lato jest idealną porą, aby poznać techniki głębokiego relaksu. Będziemy relaksować się przy sesji Jogi Nidry, a każda/y uczestniczka/uczestnik otrzyma również nagranie audio z praktyką uważności.

Czego możesz się spodziewać:

  • Sesja Jogi Yin i Yang: Uczestnicy poznają łagodne i spokojne asany, które harmonizują ciało oraz dynamiczne formy asan, które wzmacniają i energetyzują.
  • Techniki Oddechowe: Techniki oddechowe, które korzystnie wpływają na postawę i zwiększają świadomość ciała w asanach.
  • Techniki Relaksacyjne: Techniki relaksacyjne idealne do wykorzystania na wakacje: sesja Jogi Nidry i medytacje uważności.

Warsztat jest odpowiedni dla wszystkich poziomów zaawansowania, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych praktyków jogi.

Data: 23 czerwca Miejsce: Planet Yoga Studio, Zurych

Prowadząca: Małgorzata Pikor

Zapraszamy do wspólnego powitania lata z nową energią i pasją!

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page